Aktuality – jednorázové kurzy, víkendové kurzy
Jednodenní / víkendové kurzy


Víkendový kurz tvorby z plexiskla I!

Na tomto kurzu si můžete vyzkoušet práci s plexisklem – budete do něj vrtat, řezat, opracovávat ho frézkami, pilníky a smirky a je možné jej úplně vyleštit. Doporučuji využít možnosti vyzkoušet si takto prsten, je ale možné dělat přívěšek nebo náušnice. Představím vám i nenákladné nástroje, díky nimž s tímto materiálem můžete pracovat doma, bez vynaložení velkých prostředků.

Další kurz se bude konat v pátek 17. 9. od 17:00 do 20:30 hodin.

       

Kurz smaltu pro začátečníky!

Na kurzu si vyzkoušíte práci s lupínkovou pilkou – tvary, které budete smaltovat si vyřežete sami. Osvojíte si techniku nanášení smaltu, aplikování korálků, naučíte se techniku sgraffito, neboli proškrabávání, a opakovaného vrstvení. Smalt si sami pak v peci vypálíte. Případně jej pak budete brousit a opatříte háčky, nebo navléknete na strunu, podle typu úchytu. Doporučuji vyzkoušet si takto náušnice, ale je možno dělat místo nich i jiný typ například přívěšek.

Kurz proběhne v sobotu 20. 8. od 14:00 do 18:00 hodin.

       

Pozvánka na výstavu!

Srdečně zveme na výstavu "Vášnivé sběratelství", která probíhá od 4. 9. 2010 v Hornickém skanzenu dolu Mayrau, Vinařice u Kladna! Výstavu si můžete prohlédnout každý den od 9.00 do 17.00 až do 30.10. 2010!

Vášnivé sběratelství - plakát

úvod
aktuality
kurz šperku I.
kurz šperku II.
kontaktcz  /  en
Prsteny z plexiskla